Nieuwe e-learningmodule Borders en bloemperken
18 Januari 2026
De nieuwste e-learningmodule Borders en bloemperken staan online. In deze nieuwe module staat informatie over verschillende typen borders en bloemperken in historische tuinen en parken. Welk historisch verhaal zit erachter en hoe onderhoud je ze?
Tuinvrouw Conny den Hollander praat je bij over de historie en het onderhoud van de Tuinen van Mien Ruys. Over het inplanten van bloemperken op buitenplaats Mattemburgh vertelt tuinvrouw Annemarie Withagen.
De modules Introductie Groen Erfgoed en Stinzenplanten staan inmiddels online. Het stinzenplanten seizoen staat alweer in de startblokken met de eerste bloei van krokus en sneeuwklokje. Tijd om je kennis op te halen met deze leerzame modules!
De Gele Tuin in Tuinen van Mien Ruys, Dedemsvaart - foto: Deyke van Donkelaar.
Scholing vrijwilligers in groen erfgoed
Een groot aantal vrijwilligers werkt wekelijks enthousiast mee aan het onderhoud van historische tuinen en parken. Speciaal voor deze onmisbare groep harde werkers ontwikkelt de Stichting Kennisontwikkeling Groen Erfgoed (SKGE) een breed cursuspakket dat bestaat uit e-learning modules, een handboek en locatiegerichte cursussen. Het handboek Doen in historisch groen verschijnt in maart. De e-learning modules worden in samenwerking met de Erfgoedacademie ontwikkeld. Het initiatief wordt ondersteund door het Cultuurfonds en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed.
Over Leer je erfgoed
Leer je Erfgoed is het gratis e-learning platform voor vrijwilligers en liefhebbers van erfgoed. Op een laagdrempelige en leuke manier leer je meer over verschillende aspecten van (groen) erfgoed. Iedereen met interesse in erfgoed kan zich aanmelden en direct aan de slag met de online modules. Ga naar www.leerjeerfgoed.nl.
Auteur: Deyke van Donkelaar is cursusontwikkelaar voor de SKGE.